Meist

Haapsalu Muusikakooli ajalugu algab 1954. aastast, kui alustas tööd Haapsalu Laste Muusikakool.
Kooli esimene direktor aastatel 1954-1981 oli Aade Nurme.
1981-1990 oli direktoriks  Peeter Saar.
Aastatel 1990-2017 oli direktoriks Andres Kase.
Alates 2017.a. on meie kooli direktoriks trompetist Jaak Vasar.

Kool alustas Haapsalu Rajooni Kultuurimajaga ühistes ruumides Lossiplats 1.
1988.- 1994.a. töötati majas Lossiplats 6.
1994.a. alates asub kool oma praegustes ruumides Kastani 7.

Kooli algusaegadel on koolis õpetajana töötanud Heljo Talmet, Alice Kansa, Mall Padil, Päivi Tõldsepp (klaver), Voldemar Rõõmus (akordion), Erich Meister, Pärt Ellerhein (puhkpill), Cyrillus Kreek (teoreetilised ained), Magda Pirker (üldklaver).

Meie kooli tuntumad vilistlased on Neeme Birk (trompet), Katri Rebane (Hallik) (klaver), Katrin Lehismets (klaver, laul), Taavi Kuntu (trompet), Jaak Vasar (trompet), Madis Kari (klarnet).

Meie koolis tegutseb kammerorkester, teatriklass ja rahvapilliorkester.
Traditsiooniks on saanud Haapsalu Keelpillifestival ja keelpillimängijate suvekursused.

Cyrillus Kreek – 125

Cyrillus KreekEesti muusika-avalikkus tähistas 3.detsembril 2014. a. helilooja Cyrillus Kreegi 125. sünniaastapäeva. Cyrillus Kreek oli pedagoogitöö kaudu tihedalt seotud ka Haapsaluga. Aastatel 1921–1932 töötas Cyrillus Kreek muusikaõpetajana Läänemaa Õpetajate Seminaris Haapsalus ning aastatel 1954 – 1956 oli Cyrillus Kreek seotud ka Haapsalu Laste-Muusikakooliga, õpetades lastele muusikalist kirjaoskust.

Haapsalu Muusikakool 60

Haapsalu Muusikakool tähistas 2014. a. oma 60. juubelit. Cyrillus Kreegi mälestuse väärikaks jäädvustamiseks ning samuti seoses Haapsalu Muusikakooli saabuva juubeliga taotlesid Haapsalu Muusikakooli õpetajad kooli ümbernimetamist  C. Kreegi nimeliseks Haapsalu Muusikakooliks. Haapsalu Linnavalitsus ja volikogu kiitsid soovi heaks.

Haapsalu Muusikakooli missioon

Haapsalu Muusikakool, toetudes paindlikule õppekavale annab Haapsalu linna ja ümbruskonna valdadest tulnud õpilastele võimetele vastava nõuetekohase muusikalise alghariduse mitmesuguse koosmusitseerimise ja muude ühistegevust nõudvate õppevormide kaudu:

*loob võimaluse laste ja noorte loomevõime avastamiseks ja kavakindlaks arendamiseks
*kujundab õpimotivatsiooni nii õpilastes kui ka õpetajates, järgides elukestva õppe põhimõtteid
*kujundab õpilase eetilist, esteetilist ja emotsionaalset mõttemaailma muusika õpetamise kaudu
*rakendab kaasaegse infotehnoloogia võimalusi muusikaõppes
*annab hariduse, mis võimaldab õpingute jätkamise

Ansambel Pille esinemas

Meenutusi õpetajatest ja kooliajast

Osakondade tutvustused

Mida arvavad õpilased meie koolist?

Kooli kontsert Klassikaraadios

20160330_1704571