Pärimusmuusika

Pärimusmuusika osakond on veel üsna noor, mis avati 2007.aastal tollase muusikakooli direktori Andres Kase ettepanekul ning õpetaja Viive Marleeni eestvedamisel. Alustasime väikekandle, plokkflöödi ning torupilli õpetamist. Mõne aasta pärast lisandus õpetaja Margus Tokko ning alates sellest ajast õpetatakse ka kitarri ja ansamblimängu. Alates aastast 2013 ühines õpetajatega Enrik Visla, kes alustas pärimusmuusika osakonnas karmoška, eesti lõõtsa, mandoliini ning rahvaliku viiulimängu õpetamist.

2015. a avati Ristil Haapalu C. Kreegi nim muusikakooli pärimusmuusika osakonna filiaal, kus lisaks Enrik Vislale alustas õpetajana Kail Visla, kes õpetab plokkfööti ja torupilli.

Kail Visla – plokkflööt, torupill, rahvalaul
Enrik Visla – karmoška, eesti lõõts, mandoliin, viiul, ansambel
Margus Tokko – kitarr, ansambel
Viive Marleen – plokkflööt, torupill, väikekannel, kitarr, ansambel, osakonna juhataja

Hanna-Liis Lao on lõpetanud puhkpilliosakonna flöödi erialal ja täiendas end pärast muusikakooli lõpetamist kahel aastal pärimusmuusika osakonnas, kuna soovis õppima asuda Viljandi Kultuuriakadeemiasse pärimusmuusika osakonda. Täna töötab ta huvikoolis “Meero Muusik” pilliõpetajana.

Pärimusmuusika osakonna õpilased on osa võtnud erinevatest võistumängimistest – Üleriigiline võistumängimine Viljandis ning Rannalõõts Haapsalus. Üleriigilisest võistumängimisest Viljandis on osa võetud juba 11 aastat ja Rannalõõtsast 5 aastat ning mitmel korral on meie õpilasi tunnustatud tiitliga – parim mängija või omistatud eripreemia hea pillimängu eest.

Pärimusmuusika osakonna lõpetajatest on tunnustatud järgmisi õpilasi parima mängija tiitliga või eripreemiaga:

Lisete (Ulla) Mihkelson – plokkflööt
Ellinor Raudsepp – plokkflööt
Ketlin Õunap – plokkflööt
Eliise Veltri – plokkflööt
Mattias Metsalu – plokkflööt, torupill
Mona Pihlakas – karmoška

Viimastel aastatel on auhinnalisi kohti ja tunnustusi pälvinud mitmed õpilased, mõned neist üsna muusikatee alguses olevad tublid pillimängijad:

Oliver Merilo – eesti lõõts
Karola Puskar – plokkflööt
Kertu Mintel – torupill
Anett Arula – rahvalaul
Samuel Sert – karmoška
Hugo Õunaid – karmoška
Morten Pirk – karmoška
Kata Karlis – plokkflööt
Marjette Andrea Tederov – plokkflööt

Lisaks võistumängimistele astuvad pärimusmuusika osakonna õpilased üles paljudel kohalikel üritustel nii Haapsalus kui ka mujal Läänemaal.

Täna õpib pärimusmuusika osakonnas kokku 23 õpilast. (sh Risti filiaal)

Viive Marleen, pärimusmuusika osakonna juhataja