19. Rahvusvaheline Poiste Keelpillifestival

21.-22.oktoobril toimus Kuressaare Muusikakoolis järjekorras 19. Rahvusvaheline Poiste Keelpillifestival. Festivali algataja ja peakorraldaja on Kuressaare muusikakooli kauaaegne viiuliõpetaja Laine Sepp.

2 päeval Kuressaare muusikakooli armsas saalis astus seekord publiku ette 69 solisti, s.h. 1 kontrabassimängija, 2 vioolapoissi, 26 tšellisti, ülejäänud viiuldajad. Noorim osaleja oli 6 aastane, vanemad mängijad aga õpivad juba keskastmes Tallinnas ja Tartus. Poisse oli kohale sõitnud 11 Eesti ja 2 Läti muusikakoolist.

Haapsalu muusikakooli õpetaja Ingrid Arro õpilased osalesid esmakordselt sellel toredal üritusel 2018 aastal ning ka veel aasta pärast kuid kahel järgmisel aastal jäi festival ära Covid`i pärast. Seekord esindasid Haapsalu muusikakooli Ingrid Arro viiuliõpilased Randar Paalvelt ja Kaarel Ojassoo ( vastavalt 4. Ja 5. klass) ning tšelloõpilane Kaur Nellis ( 5. klass). Poiste kontsertmeister on Zhanna Andreevskaya.

Randar Paalvelt, õp. Zhanna Andreevskaya, Kaur Nellis, Kaarel Ojassoo, õp. Ingrid Arro
Laine Sepp
Kingituste laud sponsoritelt