26. Keelpillimängijate suvekursus

28.06. – 02.07.2022 korraldas MTÜ Haapsalu Kontserdiühing koostöös Haapsalu Muusikakooliga 26. korda keelpillimängijate suvekursust milles osalesid peaaegu kõik Haapsalu muusikakooli viiuli- ja tšelloõpilased. Lisaks neile oli mängijaid ka Tallinnast ja Hiiumaalt.

5 päeva sisse mahtus palju harjutamist nii orkestris (dirigent Lehari Kaustel) kui ansamblites ( 1.-2. klassi ansamblit ja rahvapilliansamblit “Pille” juhendas Ingrid Arro, tšelloansamblit juhendas Sanna- Kaisa Ruoppa Soomest, grupiproove viis läbi ja oli kontsertmeistri ametis Taimi Kopli), mõnusat igaõhtust ujumist Österbys, treener Vello Kuhi käe all tennise algteadmiste omandamist, grilliõhtut koos mängudega, ohtralt jäätise söömist ja suure suve nautimist.

Kursus lõppes 2 kontserdiga – 01.07 Pürksi kultuurimajas, 02.07 Haapsalu kõlakojas Haapsalu Valgete ööde festivali raames toimunud kontserdil.
Kursus sai teoks tänu Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupile, Haapsalu Linnavalitsusele, Linnamäe Lihatööstusele.