27. keelpillimängijate suvekursus

13.-17-06 toimus Haapsalus 27. keelpillimängijate suvekursus.

Enamus noori mängijaid olid Haapsalu Muusikakooli õpilased, lisaks mõned viiuldajad Tallinnast. Viiuliõpetajate Taimi Kopli ja Ingrid Arro ning tšelloõpetaja Sanna-Kaisa Ruoppa ( Soome) juhendamisel toimusid ansamblite ja orkestri intensiivsed harjutamised Haapsalu Muusikakoolis et valmistuda kaheks kontserdiks – 16. juunil toimunud kontserdiks Haapsalu muusikakooli saalis ja 17. juunil toimunud Valgete Ööde festivali päevaseks kontserdiks.

Orkestrit dirigeeris Lehari Kaustel. Vaatamata pingelistele päevadele said kursuslased ennast ka füüsiliselt värskes õhus liigutada – nimelt oli tennisetreener Vello Kuhi lahkesti nõus ühel õhtul jagama tennisemängu tarkusi. Eriliseks tegi selle kursuse aga Eesti Kontserdi poolt kingituseks saadud sõbrahinnaga piletid ERSO ja Neeme Järvi kontserdile. See oli väga meeldejääv ja inspireeriv kogemus.

Tänud Eesti Kontserdile ja Tuuli Metsojale.