Uute õpilaste vastuvõtt 2024/25 õppeaastaks toimub 3-4 juunil.
Täpsem info ning katsetele registreerimise detailid avaldatakse maikuu jooksul.

Mida õppida?

Pilliring on mõeldud lastele ja noortele vanuses 7-19.eluaastat. Pilliõpetus toimub rühmas 1 kord nädalas 45 minutit. Pilliringis on võimalik õppida pärimusmuusika instrumente ja kitarri. Vastuvõtt pilliringi toimub avalduse alusel.

Poistekoor on mõeldud poistele ja noormeestele vanuses 7-19. eluaastat. Proov toimub 1 kord nädalas 1,5 tundi. Vastuvõtt toimub katsete ja avalduse alusel.

Meie koolis saab õppida järgmisi instrumente:

Klahvpillid:
Klaver (Vaata tutvustust)
Akordion (Vaata tutvustust)

Keelpillid:
Viiul (Vaata tutvustust)
Tšello (Vaata tutvustust)
Klassikaline kitarr (Vaata tutvustust)

Puhkpillid:
Flööt (Vaata tutvustust)
Klarnet (Vaata tutvustust)
Trompet (Vaata tutvustust)
Saksofon (Vaata tutvustust)

Löökpillid

Pärimusmuusika pillid:
Plokkflööt (Vaata tutvustust)
Kannel (Vaata tutvustust)
Lõõtspill (Vaata tutvustust)
Karmoška
Viiul

Rühmaeelkool (5-7a)

Rühmaeelkooli (katseteta) võtame vastu 5-7 aastasi lapsi.2 korda nädalas 35-40 minutit laulutund väikeses grupis ja tutvumine erinevate pillidega.

Pilliga eelkool (6-7a)

Pilliga eelkooli (katsetega) võtame vastu lapsi vanuses 6-7 aastat.
Nädalas 1 pillitund 35-40 minutit ja 1 grupiga laulutund 35-40 minutit.

Vastuvõtt toimub musikaalsuskatsete alusel, kus vastuvõtukomisjon hindab muusikalist kuulmist, mälu, viisipidamist ja rütmitunnet.

Palume ette valmistada mõni lihtne ilma saateta lastelaul, näiteks:

I ja II pilli eelistus on vajalik kirjutada juhuks, kui pilli I eelistusele ei ole võimalik õpet pakkuda (kohad täis). Sel juhul pakutakse lapsele vabade kohtade olemasolul II pillieelistust.

Põhiõpe (7+a)

Vastuvõtt põhiõppesse (katsetega, 7+a) toimub musikaalsuskatsete alusel, kus vastuvõtukomisjon hindab muusikalist kuulmist, mälu, viisipidamist ja rütmitunnet.

Palume ette valmistada mõni lihtne ilma saateta lastelaul, näiteks:

Risti Filiaal – Põhiõpe (Katsetega, 7+a)

Vastuvõtt Risti filiaali põhiõppesse (katsetega, 7+a) toimub musikaalsuskatsete alusel, kus vastuvõtukomisjon hindab muusikalist kuulmist, mälu, viisipidamist ja rütmitunnet.

Sisseastumise erialad:

• pärimusmuusika: plokkflööt/torupill