Sügava kurbusega peame omaks võtma teadmise, et Haapsalu Muusikakooli õpetaja ja kolleeg Tia-Helina Kaukes on meie hulgast lahkunud.

Tia-Helina oli meie muusikakooli tõeline süda ja hing. Tema õpetamismeetodid inspireerisid mitmeid põlvkondi muusikahuvilisi ja andsid paljudele noortele esimese tõuke muusikamaailma avastamiseks. Oma enam kui viiekümneaastase õpetajakarjääri jooksul suutis Tia-Helina tuua välja igas õpilases nende parimad küljed. Tema tundide õhkkond oli alati täis julgustust ja toetust, mis võimaldas õpilastel areneda mitte ainult muusikutena, vaid ka inimestena. Tema naeratus ja rõõmsameelsus olid nakkavad, jättes endast maha sooja ja armastava jälje.

Meie koolipere tunneb sügavat kaotust ja puudust Tia-Helina’st, kuid ta jääb alatiseks meelde kui inspireeriv õpetaja ja suurepärane inimene, kelle pärand elab edasi meis, tema õpilastes ja nende muusikas. Puhka rahus, kallis Tia-Helina. Sinu pärand jääb meie südameisse igaveseks.