Konverents “Jätkusuutlik muusikakool”

20. jaanuaril osales Haapsalu muusikakooli juhtkond MUBA-s EML-i konverentsil “Jätkusuutlik muusikakool”. Kogunenud olid ühisesse ringi muusikakoolide juhid, kus toimus arutelu muusikakoolide olukorrast ja tulevikust. Üles astus sõnavõtuga kultuuriminister Piret Hartman, Riigihalduse minister Riina Solman ning üle anti parima kohaliku omavalitsuse Muusikahariduse sõbra tiitel, mille võttis vastu Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
Arutelus osales ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu poolt Veikko Luhalaid. Mõtteid jagasid veel Andres Teppo, Piret Rips- Laul EML- st. EML- i ajaloost ja kujunemisest andis ülevaate Urvi Haasma.
Üles astusid veel lisaks Lembit Orgse ja Kaie Tanner EMTA-st. Kristel Kallau Eesti Kunstikoolide Liidust ja Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli direktor Karin Veissmann.
Päev lõppes paneeldiskussiooniga, mida viis läbi Reigo Ahven. Ühiselt arutleti muusikahariduse kitsaskohtadest ja ometi selle ülimalt olulisest osast Eesti kultuuris. Jääb lootus, et muusikakoolide tulevik on jätkusuutlik.

Vaata galeriid SIIT ja SIIT.